Leden 2009

Kdo je to 2

30. ledna 2009 v 15:39 | Míša
A máme tu další bleskovku - kdo je to!!!

1. Kdo je to???

2. Jaké má povolání???

3. Tvoje přezdívka???

4. Co chceš na diplom???

5. Nechceš být naše SBéénko???

6. Hlásni dole v anketce =)

7. Loučím se, papa!!!

Naše druhé SBéénko Tia

30. ledna 2009 v 15:28 | Míša |  Affs
Takže, už máme druhéé SBéénko, je to Tia a její web najdete TADY,
tak se určitě koukněte, stojí to za to!!! A mám tady pro ni diplomek- s černou
kočkou, jak si přála!!! Tady je!!!
doufám, že se Tii bude líbit!!!

Diplomky za bleskovku - kdo je to

30. ledna 2009 v 15:22 | Míša
Tak, máme tu diplomky za bleskovku-kdo je to, ocenění byli Tia, tygřice
a moje sbéénko Janina 070!!! Pevně doufám, že se Vám dipomky budou
líbit a že si je dáte na blog!!! Tady jsou:


pro Janinu 070,


pro Tiu,
a pro tygřici !!! =)

Kdo je to 1.

28. ledna 2009 v 18:53 | Míša
Ahoj, máme tady 1. kdo je to - poznej celebrytu!!!

1. kdo je to???
2. tvoje přezdívka
3. co na diplomek???
4. nechceš spřátelit???

Naše první SBééčko - Janina 070

28. ledna 2009 v 18:42 | Míša |  Affs
Ahoj, tady je naše první SBééčko!!! Je to moc hezu blog o celebritách a dalším, takže se nezapomeňte juknout TADY!!! A pro majitelku blogu - Janinu 070, tady mám diplomek!!!


A tohle je diplomek od ní!!! Moc děkujeme!!!
Náš první diplomek!!!

25. ledna 2009 v 18:31 | Míša
Ahoj,
právě jsme dostaly náš historycky první diplomek =D od Mrs. JerrynQa♥ [GinulQa],
má mocinky krásnej blog, takže se určitě jukněte TADY!!!

Zde je náš diplomek!!!

Mrs. JerrynQa♥ [GinulQa] moc děkuji!!!

Záhlaví na blogy

11. ledna 2009 v 19:06 | Míša
Ahoj,
zde jsem vyrobila pár záhlavíček na blogy! Prosím NEKOPÍROVAT!!!
A když už, tak se zeptejte a uveďte zdroj!!!historicky 1.Bleskovka!!!

10. ledna 2009 v 10:26 | Míša

Ahoj,
máme tu historicky 1. Bleskovku na našem blogu!!!
Bereme první 3 a bleskovka je samozřejmě s odměnou!!!


1. Čusík!!!

2. Jak se máš???

3.Jsi holka nebo kluk???

4.Jahoda/meloun???

5.Hory/moře???

6.Matematika/čeština???

7.Pejsek/kočka???

8.Hudba/film???

9.Hlasni dole v anketce!!!

10.Co chceš na diplom???

11.Tak zas někdy příště, ahoj!!!

Líbím se Vám

9. ledna 2009 v 19:10 | Míša |  Other
Dooooooost dobrej webík!!! Jukněte se TADY!!!!
Založte profil svému zvířátku a v registraci zadejte drápkem mě přitáhla Dufinka!

Zdravá výživa

9. ledna 2009 v 15:46 | Pája |  Other
ZdRaVá VýŽiVa

Lidé jsou různí, žijí v různých prostředích, jsou různě zatěžováni, a proto potřebují i různou stravu. Pro všechny lidi je však vhodná strava co nejpestřejší. Při výběru jídla by lidé měli uplatňovat tyto obecně platné zásady :


- střídmě rozmanité a nepřesolené pokrmy


  • málo tuků

  • dostatek zeleniny, ovoce, luštěnin a přiměřeně výrobků z obilovin

  • málo cukrů a sladkých pokrmů

  • dostatek tekutin ( asi 2 litry denně, u lidí fyzicky činných a u sportovců pak více )


Nejdůležitější složkou potravin jsou živiny. K živinám patří bílkoviny, tuky a sacharidy. Z nich získává lidský organismus potřebné látky a energii ( pro duševní a fyzickou činnost, pro udržení tělesné teploty a pro zajištění všech dějů, které v organismu probíhají ).


Bílkoviny tvoří podstatnou část buněk všech organismů. Stavebními jednotkami bílkovin je 20 aminokyselin, z nichž 12 si lidský organismus dovede připravit, ale zbývajících 8 již ne. Proto musí naše strava obsahovat i dostatek bílkovin. Jsou obsaženy v mase, mléce, vejcích, mléčných výrobcích, ale i sóji a luštěninách. Nechybějí však ani v pšenici, kukuřici, rýži a ani v ovoci a zelenině. Obecně však platí, že většina rostlinných zdrojů má nižší podíl bílkovin než zdroje živočišné.


Tuky můžeme označit jako zdroje a zásobníky energie v naší stravě. Jsou buď rostlinného, nebo živočišného původu. Měli bychom dávat přednost tukům rostlinným před tuky živočišními. Jsou lépe stravitelné a neobsahují cholesterol, který je ve větší míře škodlivý. Vhodný je např. olej olivový, slunečnicový, sójový a podzemnicový.


Za určitých podmínek tuky žluknou. Chceme-li žluknutí zpomalit, musíme :


- odstranit vodu ( přepouštění másla, škvaření sádla )


  • co nejvíce zabránit kontaktu se vzdušným kyslíkem a omezit působení světla (neprůhledný obal, uchování ve tmě, popř. pod vodou)

  • snížit rychlost chemických reakcí a omezit rozvoj mikroorganismů ( uchovávání za nízké teploty ).

Sacharidy jsou pro člověka hlavním zdrojem energie, která se uvolňuje při oxidaci glukosy složitými reakcemi, přičemž konečnými produkty jsou oxid uhličitý a voda. Pokud člověk požívá velké množství sacharidů, mění se v jeho těle na tuky.
Kromě sladkých sacharidů - cukrů ( např. glukosy, fruktosy, sacharosy ) - využívá lidské tělo z potravy především polysacharid škrob. Ten je obsažen hlavně v obilovinách, rýži a bramborách.Pití - lidé by měli pít podzemní vody, šťávy z ovoce a zeleniny a čaje . Měli by omezovat konzumaci černého čaje a kávy. Též dlouhodobé nadměrné pití minerálních vod může způsobovat zdravotní potíže.Tělo člověka žijícího ve zdravých podmínkách obsahuje asi 35 vázaných prvků. Uhlík, vodík, kyslík a dusík tvoří asi 98 % jeho hmotnosti. Uhlík, vodík a kyslík jsou obsaženy ve všech živinách, dusík především v bílkovinách. Ke zdravému životu potřebujeme ještě asi 25 vázaných prvků, z toho většina jsou prvky nezbytné. Patří k nim sodík ( denní doporučená dávka je 5 - 12 g, při nedostatku člověk trpí pocitem únavy a křečemi svalů ) , draslík ( při nedostatku poruchy činnosti štítné žlázy, vyskytuje se ve špenátu, bramborách, fazolích …), vápník ( řídnutí kostí,mléko, vejce, ryby, zelenina), hořčík ( nespavost, padání vlasů, deprese, kakao, hrách, ořechy …), železo (bledá, nezdravá pokožka,bolesti hlavy,zácpy,na­dýmání,slabos­t, bolavé ústní koutky, ryby, maso, luštěniny ), fosfor, síra, chlor.Vláknina je souhrnné označení pro rozmanité makromolekulární látky, převážně polysacharidy. Hlavním zdrojem vlákniny je zelenina, ovoce, celozrnná mouka, luštěniny apod. Vláknina podporuje činnost střev, pomáhá k udržení vody v těle, přispívá k odstraňování škodlivých látek v těle.V posledních desetiletích se v průmyslově vyspělých zemích velmi rozšířily choroby, jejichž příčinou je znečistěné životní prostředí, nadbytek potravy a její špatné složení, málo pohybu a stres. Mezi tyto civilizační choroby patří rakovina, choroby cév a srdce,choroby dýchacích cest, alergie a cukrovka.Pro správnou funkci organismu je také důležitý příjem látek, které souhrnně nazýváme vitamíny. Je to pojem historický, který označuje různé látky, které přijímá člověk potravou buď již v potřebném složení nebo ve formě provitaminů ( sloučeniny, jež se v těle mění na účinné vitaminy ). Jejich nedostatek v potravě vyvolává vážná onemocnění a může způsobit i smrt.
Budeme potřebovat: 150g těstovin, 1 cibule, 150g čerstvých žampionů, 2dl smetany ke šlehání, 20g másla, 1 tavený sýrTěstoviny uvaříme ve vroucí osolené vodě. Cibuli nakrájíme nadrobno, žampiony na plátky a tavený sýr na malé kostičky. Na másle necháme zesklovatět cibuli, přidáme žampiony, osolíme a čtvrt hodiny dusíme. Můžeme trochu podlít vodou. Měkké žampiony zalijeme smetanou a za stálého míchání vše prohřejeme. Přidáme sýr a opět za stálého míchání sýrovou omáčku prohříváme, dokud se sýr nerozpustí. Těstoviny podáváme přelité hotovou omáčkou.Dobrou chuť!!!

Avril Lavigne-životopis

9. ledna 2009 v 14:54 | Míša |  Avril Lavigne

Avril Lavigne


Pravé jméno Avril je AVRIL ROMANA LAVIGNE. Narodila se 27.zaří 1984 v Kanadě ve znamení váhy.Její rodiče se jmenují John a Judy a má sourozence Matta (staršího) a Michell (mladšího).
Dává si přezdívku Skate-Princess nebo Wild Child.Má dva piercingy v uchu a jeden v pupíku.
Tetování má na zápěstí a to srdce s D.Má ráda černou a červenou barvu a její nejoblíbenější jídlo je pizza s olivami.Ze všeho nejradši však píše texty k písničkám a jezdí na skeatu.Sama se naučila hrát na kytaru a poslouchá Blink182 nebo Sum41.Její nejoblíbenější sporty jsou baseball
a hokej.Její alba The bestdamn thing a jiné!
Úvod

8. ledna 2009 v 16:54 | Míša |  BloG
Ahoj,
vítám tě na našem blogu!!!Tento blog bude o všem možném,
takže tu najdete věcičky od A do Z!!!!Jako jsou např. informace
o celebritách nebo pozadí na blog.Budou tu také fotky našich domácích
zvířátek, třeba německého ovčáka Bena.Doufám, že se Vám tu bude líbit
a že nám věnujete chviličku času!